Людське безсмертя з роду і до роду,
Увись росте з корінням родоводу.
І тільки той у кого серце чуле,
Хто знає, береже минуле
І вміє шанувать сучасне, -
Лиш той майбутнє вивершить прекрасне!
Так, саме створювати та захищати прекрасне буття вчать у кузні національного майбутнього в Красноріченській ЗОШ I-III ступенів Кремінської районної ради Луганської області. Тут народжуються та примножуються любов і пошана до історії наших предків, формується безцінне відчуття поваги до рідної землі , культури, традицій Батьківщини, яка починається з прадавніх коренів нашого народу. , який споконвіку шанував працю, хліб на столі, рушник на стіні, мамину пісню.
Всі ці цінності притаманні Україні назавжди і будуть переноситися з покоління в покоління.
Саме для того, щоб не зламати все те що створювали наші попередники тисячоліттями, у Красноріченській ЗОШ створена і активно діє система національно – патріотичного виховання учнівської молоді.
Дана модель регламентована документами у сфері освітньої політики щодо виховання в Україні.
Таке виховання включає прищеплення любові до Батьківщини, формування національної свідомості й гідності, дбайливого ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу рідного краю.
У різних навчальних закладах використовуються різні принципи та системи національно – патріотичного виховання.
Пріоритетним же у даній системі для нашої альма-матер є комплексний підхід в різних напрямках виховання: громадянському , правовому, інтелектуальному, моральному, екологічному, трудовому, фізичному.
Осередком виховного простору є центр "Спадщина", творче об’єднання "Берегиня", які працюють на базі народознавчих, краєзнавчих та етнографічних джерел, зібраних з різних куточків рідного краю.
У школі ведеться копітка робота з формування мовної культури, вчителі української філології співпрацюють із кафедрою української мови Луганського університету імені Т. Г. Шевченка. Вони щорічно разом зі своїми вихованцями членами наукового товариства "Інтелект" беруть участь у Всеукраїнських науково –практичних конференціях "Образне слово Луганщини", друкувалися у збірнику наукових статей, виступали на семінарах. До 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря учні та вчителі реалізували проект "Шевченко і сучасність", що наблизило сучасну молодь до творчості класика української літератури.
Катруха Ольга стала призером II етапу конкурсу-захисту МАН України та регіонального Інтернет - конкурсу "Твої слова, горять в мені, Тарасе!" , а Ляхова Марина призер обласного конкурсу "Шевченкіана – 2014" в номінації "Пісня".
Шкільний музей – одна з форм роботи, яка дійсно спрямована на формування громадської активності учнів, патріотизму , що реалізується в процесі збирання, вивчення, обробки, збереження, оформлення і пропаганди матеріалів, що мають виховну, навчально-пізнавальну цінність.
Музей школи- інтерактивний виховний простір для формування патріотично свідомих особистостей теперішнього та прийдешніх поколінь.
Музей , як той місток , що живить нас,
Коріння серцем відчуваємо.
Щодня нове й нове дає нам час,
А ми в своє минуле заглядаємо.
Цікавою формою роботи у музеї є тематичні виставки та фотогалереї, зустрічі з творчими, цікавими людьми, зустрічі з героями експозицій - учнями та вчителями школи, письменниками, художниками рідного краю, представниками педагогічної династії та вчителями .
Ці заходи мають велике виховне і пізнавальне значення. На базі музею реалізовані проекти: "Ми - красноріченці", "Історія однієї бібліотеки", "Доторкнись до прекрасного", "Добро починається з тебе", "Молодь Красноріченська шанує героїв".
В 2011-2012 навчальному році був реалізований соціальний проект "Діти війни – незабуте покоління". "Діти війни" в своїх спогадах відтворили пам’ять про своє життя.
Музей – лауреат конкурсу на кращий музей патрітичного профілю в закладах освіти Луганської області.
Учні з гордістю представили свій пошуково-дослідницький матеріал про випускників героїв - учасників АТО.
Це Люлин Максим, Заруба Микола, Жувако Олег. І ми пишаємося мужністю героїв, які ще вчора були нашими вихованцями і у ці важкі часи для нашої держави, боряться за Україну та її незалежність.
З 2005 року в школі існує Євроклуб "Євросвіт", який очолює директор школи Чекмарьова Лариса Володимирівна. За цей час роботи здійснено чимало цікавих заходів: круглі столи,конференції, ігрові тренінги. Завдання клубу не тільки розширення знань, а й встановлення зв’язків з міжнародними організаціями. З 2005 року ми співпрацюємо з просвітницьким товариством "Едукатор"(місто Ломжа ,Польща).
Плідна була участь в українсько-польських проектах "Активні вчителі, активні школи, активне громадське суспільство", "Разом для розвитку".
Учні школи активісти районної патріотичної акції підтримки Збройних сил України "Україна – це я". Школярі намалювали малюнки -послання бійцям, що служать в зоні АТО на тему "Україна – це я", вони створили індивідуальні та колективні роботи, написали вірші, листи на тему: "Тобі, мій захисник України".
Близько до серця учнівська громада сприймає чужі проблеми та переживання всі, хто готовий творити добро, об‘єдналися у волонтерські загони школи і носять почесне ім‘я – Волонтер. Волонтерство - це спосіб життя, школа доброти і милосердя, співпереживання, щиросердності, вияв громадянської позиції.
Пріоритетними формами роботи є адресна допомога , зустрічі, конкурси,благочинні ярмарки, уроки мужності, усні журнали, рейди, акції, конференції.
Волонтери школи учасники ІІІ , ІV, V акції Всеукраїнського благодійного фонду "Від серця до серця".
Гордість школи Самойлова Тетяна вихованка секції дзюдо,чемпіонка Європи по СУМО, яка прославила Кремінщину і виявила справжній патріотизм.
Створена система національно-патріотичного виховання є духовною стежиною, яка веде молоде покоління до дієвого патріотизму і принесе суспільству порозуміння, злагоду, консолідацію, відродження і процвітання.
Тож давайте усі ми – педагоги, вихователі , пропагуючи загальнолюдські моральні цінності в молодіжному середовищі, створювати позитивний імідж країни, що утверджуватиме її як самостійну, потужну державу на європейській арені. Ми всі з чистим серцем, відкритою душею віримо в щасливе майбутнє нашої країни.
У прикріпленому файлі - текст виступу та презентація |