Згідно з річним планом роботи школи з 14.11. по 18.11.2016 р. було проведено Тиждень початкових класів.
Тиждень початкових класів спланований і ухвалений на МО вчителів початкових класів, затверджений директором школи, проходив за темою «Реалізація оновлених навчальних програм початкової освіти». Мета тижня: підвищення пізнавального інтересу до вивчення предметів початкової школи, поглиблення рівня знань учнів, сприяння їх розвитку та поширенню світогляду; презентація ефективних форм і методів навчання та виховання.
В рамках тижня був спланований і проведений 15 листопада районний семінар для вчителів початкових класів «Роль школи І ступеня у створенні соціалізуючого освітнього простору. Реалізація оновлених програм початкової освіти». Мета семінару: розкриття особливостей створення соціалізуючого освітнього простору; презентування ефективних форм і методів процесу соціалізації молодшого школяра; створення оптимальних умов реалізації оновлених програм початкової школи. Керівники семінару: Людмила Іванівна Мацегора – завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Кремінської районної державної адміністрації, Тамара Анатоліївна Павлішина – методист методичного кабінету, директор Красноріченської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чекмарьова Лариса Володимирівна.
Учасники семінару: вчителі початкових класів шкіл Красноріченського освітнього округу, керівники МО шкіл Кремінського району, вихователі дитячого садочка «Пролісок».
Семінар відкрила Тамара Анатоліївна Павлішина – методист методичного кабінету, яка зазначила необхідність обміну досвіду між вчителями, що працюють за оновленими програмами. Заступник ДНВР Крицька Яна Вікторівна разом з учнями початкових класів підготувала візитку школи. З особливостями соціалізації дитини молодшого шкільного віку в умовах впровадження концепції початкової освіти ознайомила директор школи Чекмарьова Лариса Володимирівна та провела вхідне тестування учасників семінару, щоб з’ясувати їх очікування від роботи.
На навчально – практичному семінарі були презентовані фрагменти уроків: інтегрований урок навчання грамоти(читання) та англійської мови у 1 – Б класі за темою «Закріплення вміння читати букварні тексти з буквою Т, т. Розвиток артикуляційно – вимовних умінь учнів. Родина. Розвиток мовлення»; урок – тренінг з основ здоров′я в рамках проекту «Вчимося жити разом» в 2 класі «Права дитини»; урок розвитку мовлення в 3 класі з написання есе . Також була показана позакласна робота: ігротека (розвиваючі ігри для 4 класу та рухливі ігри для 1 класу), проведеної психологом Гайдою Оксаною Миколаївною та вчителем 1 – А класу Клименко Надією Євгеніївною; майстер – клас з виготовлення різдвяного ангелочка на занятті гуртка «Намистинки» , керівник Дегтяренко Євгенія Геннадіївна. Був проаналізований досвід роботи вчителів 1 – х класів за оновленими програмами, проблеми, які виникають у роботі вчителів, керівником МО початкових класів Бутко Оксаною Миколаївною; про «Ігрову діяльність як засіб ефективної соціалізації учнів школи І ступеня» повідомила Клименко Надія Євгеніївна, вчитель 1 – А класу; презентувала власний досвід роботи за темою «Виховання як компонент соціалізації особистості молодшого школяра» класний керівник 3 класу Павленко Алла Анатоліївна; Любар Ольга Василівна, вчитель інформатики, поділилася досвідом «Використання мультимедійних технологій як однією з умов успішної соціалізації учнів початкової школи на уроці». Семінар пройшов на належному рівні, про що свідчать відгуки учасників семінару.
Одним із засобів підвищення пізнавальної активності та формування компетентностей учнів є проведення нестандартних уроків. Тому на тижні були проведені такі уроки. Павленко Алла Анатоліївна 16 листопада провела нестандартний урок з математики за темою «Розв’язання виразів та задач», на якому учні 3 класу не тільки розв’язували задачі, закріплювали навички табличного множення і делення чисел, а ще й побували на ярмарку. Діти пригадали звичаї і традиції українського народу. Вчитель створювала ситуації успіху, виховувала повагу до традицій рідного краю, людей, довела дітям необхідність мати гарні знання з математики, щоб бути корисними для своєї країни.
Сприяння розвитку соціальної та комунікативної компетентності, аналітичного мислення, активності, рефлексивних здібностей учнів, вихованню активної життєвої позиції відбувалося на занятті з факультативного курсу з психології «Таємниці спілкування» у 4 класі, тема заняття «Подолання конфліктів», проведеному психологом Кузішиною Анною Миколаївною. Учні висловлювали власні думки щодо створення умов для розуміння сенсу конфліктів (негативного і позитивного) - отримали навички критичного мислення.
Під час відкритих уроків з фізичної культури 14 і 17 листопада за темою «Вправи оволодіння навичками пересувань», які провели вчителі фізичної культури Дробот Сергій Олексійович та Келип Сергій Анатолійович, першокласники ознайомилися із різновидами ходьби та бігу, вчилися стрибати у присіді. Ці вправи сприяли розвитку уваги, спритності, координації рухів, вихованню командної гри та дбайливого ставлення до інвентаря.
Цікавим і захопливим був урок – казка «Позначення м’якості приголосних перед [о]. Перенос слів зі знаком м'якшення і буквосполученням ьо » з української мови, проведеним Кучерявлюк Галиною Анатоліївною у 2 класі 17 листопада. До учнів завітала Красуня Осінь зі своїми подружками хмаринками. Принесли вони цікаві завдання. Виконуючи їх, другокласники із зацікавленістю вчилися правильно позначати м’якість приголосного перед о, закріпили вміння ділити слова для переносу з рядка в рядок, допомогли їжачкові приготувати зимову постіль з осінніх листочків, які осінь дарувала за правильно виконані завдання. Вони працювали в парах, групах, із задоволенням виконуючи різні завдання.
В цей день вихователь ГПД Бутко Ольга Миколаївна провела заняття на тему «Толерантність у нашому житті» з елементами тренінгу. Було розкрито поняття «толерантність», визначені рівні толерантної поведінки людини. Учні 2 – 4 класів вчились аналізувати, приймати рішення, обирати правильну позицію; діти зрозуміли: стосунки потрібно встановлювати на доброзичливій основі; потрібно бути більш терпеливими, спостережливими, уважними до інших людей;
Учні 1 – А класу разом із Клименко Надією Євгеніївною 18 листопада, працюючи на уроці математики за темою «Складання і обчислення значень виразів, що містять додавання за малюнками», здійснили подорож до лісової школи. Разом із лісовими звірятами школярі складали приклади за малюнками, усно рахували, відгадували загадки, подорожували лісовою стежинкою, допомагали звірятам виконати завдання та без перешкод потрапити на урок до мудрої Сови. Із зацікавленістю, задоволенням першокласники закріпили знання про склад чисел за допомогою малюнків; пригадали написання вивчених цифр; розвивали логічне мислення, спостережливість; допомагали звірятам.
Під час проведення тижня молодші школярі змогли побачити чарівність і неймовірність бульбашкових кульок та їх перетворення, відвідавши 16 листопада Бульбашковий театр.
Згідно плану Тижня початкових класів протягом тижня діяла виставка дитячих малюнків в рекреації початкових класів на тему «Я обираю Здоров’я», яку організувала вчитель образотворчого мистецтва Кучерова Наталя Геннадіївна.
На тижні були реалізовані мета і завдання – це результат узгодженої роботи МО вчителів початкових класів та вчителів – предметників.
Рекомендації:
- Продовжити реалізовувати оновлені програми початкової освіти. Формувати позитивну роль вчителя у реалізації оновлених програм.
- В практиці роботи вчителям початкової школи використовувати нестандартні форми уроків, активні форми та методи навчання, що сприяють підвищенню рівня пізнавальної активності учнів, формуванню компетентностей та кращому засвоєнню навчального матеріалу.
- Забезпечувати подальше становлення особистості учня, умов для його самореалізації та розкриття індивідуальних здібностей, приділяти увагу інтелектуальному, моральному, творчому та фізичному розвитку учня.
|