Тиждень історії є одним з ефективних засобів розвитку пізнавальних інтересів учнів, а також дає можливість орієнтуватись в сучасному медійному просторі.
Мета проведення тижня:
- поглибити знання учнів про ключові події ХХ століття, політичних, громадських, військових, культурних діячів, які були визначними для українського державотворення;
- актуалізувати серед учителів та учнів ідеї суверенності держави,формування громадянського суспільства;
- розкрити роль і значення народних традицій в житті українців.
План проведення тижня 18.10.21-23.10.21
18 жовня відбувся методичний міст вчителів МО суспільно-гуманітарного циклу «Формуємо громадянське суспільство в закладі освіти, громаді, державі». На засіданні були присутні заступник директора з НВР Коваль А. М., інспектори відділу освіти Жувако Л. В., Федоркова Л. В., вчителі МО Прядка І. М., Рубчевська О.П., Шварьова А.О., Коваль І.А. В ході обговорень і дискусій були визначені методичні аспекти роботи по формуванню громадянознавчих компетентностей учнів та сплановані напрямки соціокультурної діяльності вчителів МО.
В рамках 5-го Міжнародного Фестивалю шістдесятництва та дисидентського руху протягом тижня учні10-11класів мали можливість отримати знання про науковців, письменників, акторів, дизайнерів, композиторів які сформували рух опору радянській системі засобами культури, переглянувши документальне кіно.
Також ліцеїсти долучились до написання есе на тему:«Уроки державотворення для українців» Всього було подано 13 робіт. Кращими стали роботи Несмелової С., Одіяненка Є., Шевченко К.
Традиційно в закладі освіти відзначаються пам’ятні Дні партизанської слави та визволення України. Так, представники ліцейської асоціації Глущенко Д., Нестеренко К., Синюк А., Шварьов Я. поінформували шкільну спільноту про найважливіші битви за визволення України, озвучили трагічні наслідки. На завершенні інформаційної хвилинки учні вшановували пам'ять героїв-визволителів.
До Дня партизанської слави учні 9-11 класів приурочили презентаційні месенджі про відомих командирів партизанських з’єднань та операції партизан в тилу ворога. Матеріали містили багато нової для учнів інформації.
22 жовтня в 5х класах відбулась вікторина «Символи держави». Учні продемонстрували добрі знання з української державної символіки та шанування символів держави.
На завершення тижня учні 5-11класів презентували досягнення людства в ХХ-поч. ХХІст. Найкращими визнано роботи Демянова В., Одіяненка М., створених з використанням онлайн-сервісів та фото винаходів в роки Першої світової війни.
Проведені заходи сприяли зростанню інтересу учнів до вивчення історичної минувшини, розширенню та поглибленню знань з предмета. Використання під час проведення тижня різних за формою заходів дало змогу розвивати творчі здібності учнів.
Вчитель історії Коваль І.А. |