Фоторепортаж
15 листопада 2016 року у Красноріченській ЗОШ відбувся районний навчально-практичний семінар для вчителів початкових класів.
ТЕМА: Роль школи І ступеня у створенні соціалізуючого освітнього простору. Реалізація оновлених програм початкової освіти
МЕТА:
- Розкриття особливостей створення соціалізуючого освітнього простору
- Презентація ефективних форм і методів процесу соціалізації молодшого школяра
- Створення оптимальних умов реалізації оновлених програм початкової школи.
ЗАВДАННЯ СЕМІНАРУ:
- Визначити можливі форми роботи та типи уроків, що сприяють творчому розвитку учнів
- Формувати позитивну роль вчителя у реалізації оновлених програм
- Презентувати фрагменти уроків, занять за оновленими програмами.
Керівники семінару: Л.І. Мацегора – завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Кремінської районної державної адміністрації,Т. А. Павлішина – методист методичного кабінету, директор Красноріченської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чекмарьова Л.В.
Учасники семінару: вчителі початкових класів шкіл Красноріченського освітнього округу, керівники МО шкіл Кремінського району, вихователі дитячого садочка «Пролісок».
Відкрила семінар Т.А. Павлішина –методист методичного кабінету, яка зазначила необхідність обміну досвіду між вчителями, що працюють за оновленими програмами початкової освіти.
Візитку школи підготувила заступник директора з НВР Крицька Я.В. разом з учнями початкових класів. Директор школи Чекмарьова Л.В. ознайомила присутніх з особливостями соціалізації дитини молодшого шкільного віку в умовах впровадження концепції початкової освіти та провела вхідне тестування учасників семінару, щоб з’ясувати їх очікування від роботи. Керівник МО початкових класів Бутко О.М. проаналізувала роботу вчителів перших класів за оновленими програмами та проблемами, які виникли під час роботи з учнями.
Згідно програми семінару вчителі відвідали інтегрований урок з навчання грамоти (читання) та англійської мови «Розвиток мовлення» у 1-Б класі (Бутко О.М.,Чучина А.М.), тренінг у 2 класі з курсу «Основ здоров’я» в рамках проекту «Вчимося жити разом» (Кучерявлюк Г.А.), урок української мови у 3 класі з написання есе (Федоркова Л.В.,Овсієнко Л.М.). Творчий колектив початкових класів презентував заняття в ігротеці – розвивальні ігри для учнів 4 класу (Гайда О.М.), рухливі ігри для вихованців ГПД (Клименко Н.Є.), майстер-клас «Виготовлення різдвяного ангелочка» (вихованці гуртка «Намистинки», Дегтяренко Є.Г.)
Теоретично-практичні аспекти роботи з учнями початкових класів були озвучено в доповідях вчителів:
- «Ігрова діяльність як засіб ефективної соціалізації учнів школи І ступеня» -Клименко Н.Є.
- «Виховання як компонент соціалізації особистості молодшого школяра»-Павленко А.А.
- «Використання мультимедійних технологій як одна з умов успішної соціалізації учнів початкової школи на уроці» - Любар О.В.
Учасники семінару були задоволені роботою, отримали корисну інформацію, визначили, що очікування справдилися і навіть результат перевищив очікування. «Велика подяка організаторам семінару за актуальність змісту, практичне спрямування, пріоритетні підходи до організації навчально –виховного процесу в початковій школі»- записали відвідувачі семінару. |