Сьогодні 30 січня дуже важливий день в історії нашого селища. Саме в цей день 52-га стрілецька Віденсько-Шумлянська двічі Червонопрапорна ордена Суворова дивізія звільнила село Кабаннє від фашистських загарбників.
Сімдесят чотири роки минуло. З точки зору історії, з висоти погляду тисячоліть – це мить, яка нічого не важить. Але для нас, красноріченців – це життя, це ціла епоха.
Війна – найбільше, що є з людських лих. Тяжкий слід залишила і Велика Вітчизняна війна: мільйони втрачених життів, понівечених людських доль, знищених міст і сіл. Але горе виковувало чоловічу мужність, жіночу витривалість, а дітей робило дорослими людьми…
Коли земля вогнем палала,
На захист мужньо піднялись сини,
Фашистську нечисть подолали
Герої Вітчизняної війни
Загарбників вогнем косили,
З мечем могутнім стрілися вони,
Народи світу захистили
Герої Вітчизняної війни.
Горять медалі й ордени,
Блищать, як сльози, в сонячному сяйві,
В боях кровопролитних завойовані вони -
Визнання слави, і слова тут зайві!
В ту зиму 1943 року до села Кабаннє завітав справжній Новий рік. Він прийшов зі сторони Климівки, разом з переможною ходою танків, на яких палали червоні зірки. Дітлахи почули гуркіт машин і бігли їм назустріч, не відчуваючи болю в ногах та важких батьківських чобіт. На танках сиділи справжні «діди морози» – почервонілі, засніжені. Танкісти протягали руки до дітей, підіймали їх у повітря, підкидали догори та вмощували на башти машин. Радості дітей не було меж.
Серед визволителів були два наших односельця -Чернишов Олексій Ксенофонтович та Бариш Іван Федорович. Так 30 січня 1943 року було звільнено від фашистів наше рідне село.
Матеріали музею школи розповідають про героїчний, бойовий шлях 52-ї стрілецької Ордена Суворова двічі Червонопрапорної дивізії.
Ми пишаємося нашими ветеранами, і кожен з нас хоче їм сказати: «Дякуємо, дякуємо Вам за мир, за волю рідної України».
Будемо пам'ятати, земляки, свою історію, своє минуле, щоб мати майбутнє. |