Історія людства, яка налічує тисячоліття, неодноразово була свідком кривавих збройних конфліктів і воїн, в ході яких гинули цивілізації, зникали держави, йшли з життя мільйони людей. Не стало винятком і ХХ століття. Страшний слід у пам'яті людства залишила Друга світова війна 1941-1945рр.
Однією з особливостей цієї війни став широкий антифашистський рух Опору, який розгорнувся на території Європи та Азії, окупованих гітлерівською Німеччиною та її союзниками. Найбільш ефективною його формою став партизанський рух. За опублікованими даними, на території Радянського Союзу діяло 1 млн. партизан і бійців опору.
22 вересня Україна відзначила День партизанської слави. Відзначення цього свята є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у Перемогу над нацизмом, відновленням історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. У цей день країна вшановує подвиг учасників партизанського й підпільного руху – людей сильних духом, мужніх захисників Вітчизни, котрі не шкодували життя для звільнення України від ворога.
Для нас, сучасної молоді, це вже історія, яка несе в собі безліч спогадів. Та хіба можна не згадати, як в роки Великої Вітчизняної війни наші земляки здобували Велику Перемогу
Починаючи з вересня 1942 року в Кремінських лісах були створені партизанські бази, таємні склади боєприпасів. Одним із партизанських загонів керував житель Кабаннє Стожко Трофим Микитович. Зв'язківцями у загоні були син Трофима Стожка – Микола, Марія Кошак, Лідія Пістра, Уляна Борисова. З їх допомогою партизани отримували цінну інформацію про місце знаходження і дії окупантів. З 10 липня 1942 року по 1 лютого 1943 року партизанський загін прийняв 18 боїв. У ході операції були знищені десятки німців, 13 поліцаїв, один тягач, зірвані 3 мости. Місія цих людей неоціненна.
Учні Красноріченської ЗОШ вивчають історію селища. 20 вересня у 1-11 класах пройшли години спілкування, на яких учні та вчителі перегорнули сторінку пам′яті «Партизанський рух в селі Кабаннє (нині селище Красноріченське) в роки Великої Вітчизняної війни».У музеї школи пройшли екскурсії. Учні 10 класу провели урок мужності.
Ми шануємо пам′ять тих, хто в ті лихі часи здобули Перемогу, завдяки кому ми живемо в мирі!
Яна Дубина, учениця 10 класу |