19 травня в Україні відзначається День Науки. Це свято вже стало традиційним в нашій школі.
Педагогічний колектив велику увагу приділяє організації науково-дослідницької діяльності школярів і тому протягом року юні науковці разом зі своїми вчителями-наставниками проводять дослідження, експерименти, створюють проекти з природничо-математичних та суспільно-гуманітарних наук.
Цьогорічна презентація наукових робіт мала новий формат, а саме у вигляді наукових студій під час роботи яких юні дослідники поринули у дивовижний та цікавий світ науки. Для учнів це унікальна можливість дізнатися про щось нове та проявити свої творчі здібності.
Протягом дня працювало 4 наукові студії: історична «Минуле та сучасне», природнича-математична «Системи руху», хімічна «Елемент» та англомовна «Сorrespondence». Участь у роботі студій надала можливість всім бажаючим застосовувати наукові знання на практиці, розвинути спритність, логічне мислення, ерудицію до самостійної роботи.
Фоторепортаж
В роботі наукової студії «Минуле та сучасне» прийняли участь учні 5 класу з вчителем історії Чекмарьовою Л.В. Юні науковці опанували навички картографічного проектування створюючи план місцевості свого населеного пункту та порівнюючи його вигляд з історичним минулим. Першокласникам випала можливість відвідати екскурсію до шкільного музею, де Лариса Володимирівна розповіла про історію нашого рідного селища. Дітей вразило, що назви старих вулиць Красноріченського мають своє походження і свою історію.
Наукова студія «Системи руху» у складі учнів 9-х класів та під керівництвом Кузнєцової А.В., Любар О.В., Рибалко Л.С. презентували свої результати на інтегрованому заході з біології, фізики та математики. Дані дослідження показали зв'язок атмосферного тиску з системою кровообігу, рухом крові по судинам та математичними обчисленнями.
Наукова студія «Сorrespondence» учнів 7-А класу разом з Рубчевською О.П. розпочали листування з учнями школи Великої Британії. Це надає можливість в подальшому створювати спільні проекти та обмінюватись досвідом у сфері наукових відкриттів, проводити веб-конференції та знайти друзів за інтересами.
В роботі наукової студії «Елемент» прийняли участь учні 7-Б, 8 та 11 класів під керівництвом Дегтяренко Є.Г. В цій хімічній лабораторії діти досліджували стан питної води селища Красноріченського, виявляючи їх якість та вміст шкідливих хімічних елементів в ній. Результати виявилися невтішними, більшість підземних вод є забрудненими, перевищені показники вмісту нітратів, нітритів, які згубно впливають на стан здоров’я наших мешканців.
Тож юні науковці Красноріченської ЗОШ сьогодні зробили свій внесок у наукову скарбницю України.
Чекаємо від них на нові відкриття!
|