З метою подолання проблеми насильства в сім'ї та учнівському середовищі, формування правової свідомості підростаючого покоління щороку в Україні з 25 листопада по 10 грудня проходить акція«16 днів проти ґендерного насильства».
Не залишилась осторонь і наша школа. Учасники акції мають свої конкретні справи,зокрема шкільний психолог Гайда О.М., соціальний педагог Чекмарьов В.А. провели груповий захід: "Чи знаєте Ви, як діяти у випадку насильства". Завданням заходу було проведення інформаційно-просвітницьких заходів серед дітей, підлітків, з проблем профілактики насильства у сім'ї, формування у дітей поняття "насильство в сім'ї", формування правосвідомості і правової поведінки, вивчення особливостей проблем у дітей, наближення інформаційних послуг з цієї проблеми. Для учнів були підготовлені інформаційні листівки, анкети, опитувальні аркуші для проведення співбесіди "Я і моя сім'я", в яких діти висвітлили проблеми в своїх сім'ях.
Проведення конкурсу дитячого малюнка «Зупинимо насильство разом! завжди визиває у наших учнів особливу зацікавленість От і цього року керівник гуртка Кучерова Н.Г. запропонувала вихованцям прийняти активну участь.
Вчитель курсу «Людина і світ» Чекмарьова Л.В. в 11 класі провела заняття «Толерантність», метою якого визначено виховання сучасного громадянина в полікультурному середовищі. В наш час тема толерантності стає все більш необхіднішою. Толерантність означає терпимість до іншого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, думок, ідей, віри. Вона близька до поняття милосердя. Толерантність – це повага прав людини, це визнання того, що люди хоча і відрізняються за зовнішнім виглядом, положенням, мовою. Наступним став урок «Гендерні рівності». Його мета - підвищення рівня гендерної культури населення у всіх сферах життєдіяльності, пропаганда відповідального батьківства, попередження насильства в сім’ї та дискримінації за ознакою статі, протидія торгівлі людьми.
1 грудня у Всесвітній день боротьби проти СНІД . Сьогодення вимагає від суспільства особливої уваги до проблем ВІЛ/СНІДу і, лише разом, спільними зусиллями ми здатні вплинути на загрозу епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні тому тренер курсу «рівний –рівному» Кузнецова А.В. з учнями 8 класів провела тренінг .
До Міжнародного Дня інвалідів в Україні з метою привернення уваги суспільства, формування позитивної громадської думки, толерантного ставлення до проблем осіб з інвалідністю, для забезпечення їх участі в усіх сферах життєдіяльності як повноправних членів нашого суспільства в класних колективах проведено 3 грудня «Уроки доброти» на тему: «Дивіться на нас, як на рівних».
Результатом спільної участі в акції є- «Ні! Насильству» у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому житті. Місце, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку. Пошана один до одного, взаєморозуміння, орієнтування на мирне рішення конфлікту можуть забезпечити благополуччя і згоду в сім’ї, а відповідно і добробут держави в цілому. |